Marketing Specialist Junior | Recrutare | Depune-ți CV-ul

Marketing Specialist Junior

Cerințe și responsabilități

Suntem în căutarea unui nou coleg pentru rolul de Marketing Specialist Junior. Depune-ți CV-ul dacă jobul ți se potrivește!

Tipul de persoană pe care o căutăm

✓ Nivel de experiență Junior (0-5 ani), care dovedește implicarea în proiecte care să implice acțiuni de marketing, design, promovare în alte joburi, asociații studențești, ONG-uri, proiecte personale.
✓ Creativă, spontană, cu abilități excelente de comunicare.
✓ Care să aibă capacitatea logică de a gândi o strategie de marketing și de a înțelege specificul domeniul training și consultanță în management.
✓ Să utilizeze la un nivel mediu Adobe Photoshop, Microsoft PowerPoint, Word, Excel. Utilizarea oricărui alt software de design este un plus.
✓ Să cunoască limba engleză la nivel mediu-avansat (B2-C1).
✓ Să aibă abilitatea de a scrie texte și/sau articole pentru promovarea unui produs.
✓ Să utilizeze în mod natural platformele de social media Linkedin, Instagram, Facebook și să fie la curent cu cele mai noi trenduri în comunicare.
✓ Să învețe ușor utilizarea platformelor digitale necesare în procesul de marketing: Google AdWords, Analytics, platformă administrare site, newsletter.
✓ Preocupată să învețe mereu cele mai noi metodologii de marketing și comunicare, deschisă spre îmbunătățire în funcție de feedbackul participanților și al colegilor.
✓ Cu așteptări înalte, atentă la respectarea standardelor de calitate Brightway®.
✓ Dacă vrei un loc de muncă static, fără schimbări, deplasări, în care să nu fie nevoie să îmbunătățești constant lucruri, acest job nu este pentru tine.

Responsabilități

➢ Postarea în Social Media cu frecvență zilnică conform planului realizat la începutul lunii.
➢ Administrarea campaniilor în Google AdWords.